+34 952 46 95 19 +46 8 510 620 26 +47 210 624 26                  

Sök bostad på Costa del Sol

Sök bostad

Det är vi som är Alamos personal


Sven F. Källström
VD Alamo Costa del Sol S.L.

Tel: +34 609 150 999
Fax: +34 951 24 26 31
Tel Sverige: 08-55 92 68 89
E-mail: sven@alamocostadelsol.com
Skype: Alamosven

Gunilla Nordquist
VD Alamo Design S.L.
 
Mob: +34 680 11 11 77
Fax: +34 951 24 26 31
E-mail: gunilla@alamodesign.es
Skype: Alamogunilla

Daniel Holmquist
Marknads & IT chef

Tel: +34 674 307 436
E-mail: daniel@alamocostadelsol.com

Anna Christensen
Kontorschef

Tel: +34 672 38 69 49
E-mail: annamaria@alamocostadelsol.com

Katja Rise Carlqvist, mäklare

Katja Rise Carlqvist
Mäklare

Tel: +34 673 42 32 44
E-mail: katja@alamocostadelsol.com

Sten Martinsson
Mäklare

Tel: +34 673 423 218
E-mail: sten@alamocostadelsol.com

Isabelle Eriksson Mozo
Mäklare

Tel: +34 673 63 80 41
E-mail: isabelle@alamocostadelsol.com

 Mona Malm, mäklare

Mona Malm
Mäklare

Tel: +34 672 35 73 70
E-mail: mona@alamocostadelsol.com

Thomas Sundvall
Mäklare

Tel: +34 673 63 80 42
E-Mail: t.sundvall@alamocostadelsol.com

Joakim Nordborg
Art Director

E-mail: joakim@alamomedia.es

 


Detta är teamet på Alamo Costa del Sol Real Esate som hjälper dig att uppfylla din dröm om en lägenhet, radhus eller villa på Costa del Sol – på svenska!
 
Vi jobbar från vårt kontor i centrala Fuengirola och har mer än 25 års erfarenhet av att sälja bostäder i Spanien på Costa del Sol omkring Malaga och Marbella. Låt oss hjälpa dig att hitta just din lägenhet eller ditt hus på Costa del Sol. Vi har tillgång till tusentals hus och lägenheter till salu från Málaga ända ner till Estepona. Vi hjälper dig genom hela köpprocessen på ett tryggt och professionellt sätt och vi rekommenderar en svensktalande advokat som sköter allt det juridiska. Vårt dotterbolag Alamo Design kan efter köpet vara behjälplig att t ex renovera köket eller badrummet och hjälpa till med möbelinköp och rådgivning om inredning.
 
Databas med över 30.000 objekt att välja mellan!
 
Våra mäklare har tillgång till en mycket stor databas med över 30.000 hus och lägenheter som är till salu på Costa del Sol. Det gör att vi kan hitta det som stämmer överens med dina krav på boende. Vare sig det gäller permanentbostad eller semesterbostad. Vi är en komplett fastighetsmäklare och har kontroll över hela den juridiska processen runt ditt köp av hus eller lägenhet i Spanien
 
Visningsresor Costa del Sol
 
När du ska köpa en bostad på Costa del Sol, så hjälper våra mäklare gärna till att rekommendera bra hotell och tar hand om dig här på plats. Detta så du får se många hus och lägenheter på din visningsresa.
 
 
 
.
 
Eiendomsmegler Norsk Real Estate Agent English

Ladda ner vår broschyr!

Följ Alamo på Facebook